HABERLER

Belediyemiz ve Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği işbirliğiyle Belediye Düğün Salonumuz'da konferans gerçekleştirildi.
Kardeşlik ve birliktelik üzerine verilen konferans ,ilahi ve şiirlerin okunup görsel sunumların yapıldığı etkinliğe katılım yoğundu
KÜMBET'TE YAĞMUR DUASI YAPILDI
23 NİSAN İNÖNÜ'DE COŞKUYLA KUTLANDI
Bursa Artı Sanat Eğitim ve Kültür Derneği İnönü'yü gezdi
HAMAM PROJESİNE BAŞLANDI !!! Yıllarca hamam olarak kullanılan metruk binanın yıkılmasıyla hamam projemizde ilk adım atıldı.Zemin hazırlama çalışmalarının ardından temel altı iki katlı 3 milimetrelik memdran kullanılarak izolasyon sağlandı.Grobetonu atılmasının sonrasında radyetemel imalatına başlanmasıyla beraber soğuk demir işçiliği devam etmektedir..
Eskişehir Kanatlı Alışveriş Merkezi'nde ''Resim,karikatür ve fotoğraflarla İNÖNÜ'' sergimizin açılışını gerçekleştirdik.
Pınarbaşı Havuzları Piknik Alanına kamp kuran STK(Sivil toplum kuruluşu)'ları ziyaret edildi.
İnönü Zaferleri'nin 95. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen ; ''Makus Talihin Yenildiği Yurt İnönü'' adlı sempozyum, Belediye Konferans Salonumuz'da gerçekleştirildi.
İnönü Zaferleri' nin 95. yılı 1 Nisan günü etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı' nda çelenklerin konulması ve konuşmaların yapılması ile başladı. Sonrasında Kapalı Pazaryeri' nde yemek yenilip Türk Hava Kurumu' ndaki programa geçildi. Burada Caner AkKurt' un "Uzun bir yolda bitmeyen şarkımız; Nuri Demirağ" konulu konferansı ve hava gösterileri yapıldı.Tüm etkinlikler halkımızın yoğun ilgisiyle karşılandı.
İlçemizde faaliyet gösteren Ford Otosan'ın Ecotorq motorlarıyla ilgili açılış ve tanıtım toplantısı; Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Fikri Işık,Ford Otomotiv San. Yön.Kur.Bşk. Sn.Ali Koç ve çok sayıda yöneticinin katılımıyla gerçekleşti. Ford Otosan'ın ilçemize yaptığı bu yatırımlar için teşekkürlerimizi sunarız.
Belediyemizce organize edilen ''İNÖNÜ ZAFERLERİ'NİN 95. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA TÖRENİ'' ; Bu yıl ''Dört Gün'' dolu dolu gerçekleştirilecektir. Tüm hemşehrilerimizin katılımıyla muhteşem bir programda buluşmak dileğiyle...
101. YILDÖNÜMÜ'NDE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANILDI
Belediyemiz ile Dorlion Arama ve Kurtarma Derneği arasında protokol imzalandı.
İl Milli Eğitim Müdürü ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri İlçemiz'de toplanarak eğitimle ilgili istişarede bulundu.
İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu öğrencileri,İlçemiz'e Leylek Havada Tur ile düzenledikleri gezi etkinliğinde Karargah Müzesi,THK İnönü Uçuş Eğitim Merkezi'ni gezdikten sonra Belediyemiz'e ziyarette bulundu...
İLÇEMİZ'DE ÖĞRENCİLERE DEPREM DERSLERİ
İNÖNÜ ZAFERLERİ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞECEK KULMALAR İÇİN PROTOKOL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
GDO(Genetiği Degiştirilmiş Organizmalar)'ya karşı büyük adım
Oklubalı Spor'a Başkanımız Sn.Kadir Bozkurt; forma,antrenman eşofmanı,top, tekmelik gibi takımın ekipman anlamında tüm eksiklerini karşılayacak malzeme desteğinde bulundu.
Doğan Güneş Spor'a Başkanımız Sn.Kadir Bozkurt; forma,antrenman eşofmanı,top, tekmelik gibi takımın ekipman anlamında tüm eksiklerini karşılayacak malzeme desteğinde bulundu.
Osmangazi Ünv. Turizm İşletmeciliği Araştırma Görevlisi Barış Demirci , ''Türkiye'nin Turizm Değerleri'' konulu seminer verdi.
Bugünkü cuma programımızı Kümbet Yeniköy Mahallemiz'de gerçekleştirdik.
Başkanımız Sn.Kadir Bozkurt ve THK İnönü Şube Başkanı Sn.Osman Giray ,THK'nın Kuruluşu'nun 91.Yıldönümü dolayısıyla Ankara'da düzenlenen kutlama programına katıldı.
Erenköy Mahallemiz'de Rahmetli Selim Esentürk Kardeşimiz'in Mevlüd Yemeği'nde vatandaşlarımızla biraraya geldik; mevlüd sonrası çay eşliginde hasbihal ettik.
Esnemez Mahallemiz'e yaptığımız ziyarette ; vatandaşlarımız ile sohbetimizin sonrasında cuma namazını eda ettik.
İnönü Belediyesi ve BEBKA ortaklığıyla yürütülen ''İNÖNÜLÜ HÜNERLİ KADINLAR DOĞAL VE YÖRESEL GIDALARI PAZARLAMA TELAŞINDA '' isimli proje kapsamında İnönülü hünerli kadınlara ; Osmangazi Ünv. Ziraat Fak. Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Duran Katar,Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Yük.Ziraat Müh.Nimet Katar, Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ziraat Müh. Muazzez Günay ; Organik tarımın dünü,bugünü ve yarını , Zirai mücadele yöntemleri, Meyve ve sebzelerde pestist kalıntıları, Doğal kaynakların etkin kullanımı ve uygun sulama yöntemleri konu başlıklarıyla eğitim semineri verdiler.
İnönü Belediyesi ve BEBKA ortaklığıyla yürütülen ''İNÖNÜLÜ HÜNERLİ KADINLAR DOĞAL VE YÖRESEL GIDALARI PAZARLAMA TELAŞINDA '' isimli proje kapsamında İnönülü hünerli kadınlara ; Eskişehir Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Eğitim sorumlusu Sn.Gökçen Çakmak kadın sosyal hakları konusunda, Eskişehir Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Sn.Sülahi Özalp Tüketici hakları ve sorunları hakkında eğitim semineri verdi.
Eskişehir AKUT Temsilcileri Başkanımız Sayın Kadir Bozkurt'u ziyaret ederek ortak ne gibi faaliyetler yürütülebileceği hususunda görüştüler.Misafirlerimize Hünerli Ev Kadınları İnönü Sofrası'nda İnönü'nün eşsiz lezzetlerini ikram ettik.
Başkanımız Sn. Kadir Bozkurt, Ak Parti İlçe Başkanı Sn.Hasan Kırıkçı ve Meclis üyelerimiz; Kümbet Akpınar Mahallemiz'de asker uğurlama törenine katılarak gençlerimize hayırlı tezkereler diledi.
Dereyalak Mahallemiz'e yaptığımız ziyarette ; vatandaşlarımız ile sohbetimizin sonrasında cuma namazını eda ettik. Ardından askere gidecek gencimize hayırlı tezkereler diledik.
Belediye Başkanımız Sn.Kadir Bozkurt, Başkan Yrd.Sn.Mehmet Kepez ve Belediye Başkanı Danışmanı Sn. Tacettin Sarıoğlu Yeni Kapalı Pazaryeri'nde esnaflarımızı ziyaret etti.
Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Mehmet ŞANVER 'i makamında ziyaret ettiler.
Bugüne kadar yapılan çalışmalarımız ile ilgili Başkanımız Sn. Kadir Bozkurt , İnönünü Hünerli Kadınlarımız ile değerlendirme toplantısı yaptı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İlçemiz İnönü Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne armağan edilen elektronik tabletleri Okul Müdürü Engin Çalışkan ve öğretmenlerimize takdim etti, çalışmalarında başarılar diledi.
Bugünkü programımızda ; AşağıKuzfındık Mahallesi'nde kılınan Cuma namazı'nın ardından hemşehrilerimizle hasbihal etik.
Oklubalı Sabri Kahvecioğlu İlköğretim okulu öğrencileri 2016-2017 yeni eğitim ve öğretim yılında karnelerini Belediye Başkanımız Sayın Kadir Bozkurt'un elinden aldı.
Belediye Başkanımız Sn. Kadir Bozkurt yaptığı konuşmada bu hizmetin bir başlangıç olduğunu diğer mahallelerimizde de hizmete devam edileceğini söyleyerek okuma salonunun tüm vatandaşlarımıza hayırlı olması dileklerinde bulundu.
İl kadın girişimciler kurulu başkanı hüsniye tali, icra komitesi üyeleri ve ticaret il müdürlüğü uzmanları Başkanımız Kadir Bozkurt'u ziyaret etti.
Belediyemiz ve Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme ile belediye işçilerine tüm sosyal haklarında yıllık %10 artış verildi. Belediye Başkanımız Sn. Kadir Bozkurt'un açıklamasıyla yeni yıl hediyesi olarak tüm sendika işçilerine yıllık net 600TL yakacak yardımı yapılacak.
Bem-Bir-Sen ile İnönü Belediyesi arasında 2016 yılı için Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzalandı.
Oryantiring Şampiyonu İnönü'den
Tüm mahalle muhtarlarımızın katılımıyla aylık toplantımızı gerçekleştirdik..
Belediyemizce, Mahalle Muhtarlarımıza İstekleri doğrultusunda bilgisayar verildi..
Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.
Başkanımız Sayın Kadir Bozkurt'tan İlçemiz Oryantiring sporcusu Furkan Tecelli 'ye tam destek..
Pazaryeri esnafımız Yeni Kapalı Pazaryerimiz'den duydukları memnuniyet ve teşekkürlerini iletmek üzere Başkanımız Sayın Kadir Bozkurt' a ziyarette bulundular.
Başkanımız Sayın Kadir Bozkurt ve mahalle muhtarlarımız 2016 yılında yapılacak işlerin planlanması ve listelerinin hazırlanması için görüştüler.
Belediyemiz tarafından çıkartılan İNÖNÜ GAZETESİ'nin 2. ve 3. Sayılarının basımı yapıldı.
Cumhuriyet Bayramını Coşkuyla Kutladık
Erenköy Mahallemiz Cami Meydanı mevkinde Halil Orhan'a ait evde sabah 6.00 sularında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.
Kilitli taş ve stabilize çalışmalarımız; Oklubalı,Esnemez ve Seyitali Mahallelerimiz 'de bitmiş olup Erenköy Mahallesinde devam etmektedir.
Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt ve Başkan Yardımcımız Mehmet Kepez, ilçemiz pazarında esnaf ziyaretinde bulunup vatandaşlarımızın istek ve şikayetlerini dinleyip not aldı.
THK Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt'u makamında ziyaret etti.
Belediyemiz tarafından hazırlatılan, kırtasiye malzemeleriyle dolu okul çantaları çocuklara armağan edildi.
"Belediye ekipleri ağırdan yükselen alevlerin yayılmasını önledi."
İnönü Belediyesi 2015 Toplu Sünnet Şöleni Haber Siteleri
İlçemiz Cumhuriyet Meydanında 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı düzenlendi.
30 Ağustos zafer Bayramı Kutlama programı ardından, İlçe jandarma Komutanlığımızı ziyarette bulunduk.
Eskişehir Ak Parti Halkla İlişkiler Başkanlığından Seydi Kartalca, Gülser Çırak ve İnönü Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Kırıkçı, Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt'a nezaket ziyaretinde bulundular.
İlçemize yeni atanan kaymakamımız Enver Özderin Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt'u makamında ziyarette bulundu.
Bilişim Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Ömür Aşıkoğlu ve dernek üyeleri Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt'u makamında ziyaret etti.
İNÖNÜ BELEDİYESİ İFTAR PROGRAMI:
İlçemizde öğrenim gören öğrencilerimize karneleri Kaymakamımız Selman Erdoğan, Başkanımız Kadir Bozkurt ve İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Muhammed Büyük tarafından verildi.
Değerli sanatçılarımızdan Mithat Körler Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt'u ziyaret etti.
Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay ilçemizi ziyaret etti.
İşkur kapsamında çalışacak olan yeni işçilerimize hayırlı çalışmalar dileriz.
CUMHUR BAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN ESKİŞEHİR'E GELİYOR
Belediyemiz tarafından İlçemizde yapımı devam eden çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacaktır.
Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı ilçemizi ve Oklubal Mahallemizi ziyaret etti.
Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt Dereyelek mahallesinde toplantı yaptıı.
Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt İlçemiz pazarındaki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ilçemizi ziyaret etti.
HAVA ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜNÜ KUTLAR, ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZİ RAHMETLE ANARIZ.
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç Belediye Başkanı Kadir Bozkurt'u Belediye Başkanlık Makamında ziyaret etti.
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca ve Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt Kaymakamımız Selman Erdoğan'ı ziyarette bulundu.
AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca Belediyemize ziyarette bulundu.
İlçemiz Erenköy Mahallesinde Başkanımız Kadir Bozkurt mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
İnönü Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından savaş ve barış konulu resim sergisi düzenlendi.
Oklubalı Mahallesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreni düzenlendi.
Başkanımız Kadir Bozkurt Pazar ziyaretinde bulundu.
İlçemiz Müftülüğü ve Vehbi Koç Orta Okulu tarafından, İlçemiz Vehbi Koç Orta Okulunda Kutlu Doğum Programı düzenlendi.
Belediyemiz tarafından İlçemiz Cumhuriyet Meydanında Kutlu Doğum Programı düzenlendi
"Allah'ım Recebi ve Şaban'ı bize mübarek eyle ve bizi Ramazan'a kavuştur."
Her çeşmeye bir çınar kampanyası adı altında düzenlenen ağaç dikme şenliğine Kaymakamımız Selman Erdoğan, Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt, Bursa Çevre Koruma ve Doğayla Dayanışma gönüllüleri Dernek Başkanı Nafiye Albayrak, İnönüler Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Kasap, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Kadir Bozkurt'u makamında ziyaret etti.
İlçemiz Cumhuriyet Meydanında ilçemiz Emniyet Teşkilatı tarafından, Emniyet Teşkilatının 170. Yıldönümünü kutlama programı düzenlendi.
İlçemiz Dereyalak Mahallesinde, Başkanımız Kadir Bozkurt mahalle muhtarlarımızla istişarede bulunmak üzere bir araya geldi.
1 Nisan etkinlikleri kapsamında 1 Nisan akşamı fener alayı ve mehter konseri düzenlendi.
II. İnönü Zaferlerimizin 94. Yıl Dönümü İlçemizde düzenlenen kutlama programı ile kutlandı.
1 Nisan kutlama programı için tüm hazırlıklar devam ediyor.
Eskişehir Valisi Güngör Azim TUNA'dan Kültür Başkenti Ajansı tarafından ilçemize kazandırılan Kültür Evini ziyaret etti
Aziz vatanımızın düşman işgalinden kurtulmasında büyük fedakarlıklar gösteren ve kendi vasıtalarıyla İstiklal Harbi'ne katılarak kahramanlık destanı yazan ebelerimizin ve tüm şehitlerimizin ruhlarına ithaf edilmek üzere Aşağı Kuzfındık Mahallemizde düzenlenen Mevlid-i Şerif programına Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt, Başkan Yardımcımız Mehmet Kepez, Meclis Üyemiz Ali Erol, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanımız Hasan Kırıkçı katıldı. ''Eskişehir Harbi'nin başlangıcından şimdiye kadar orduda kendi vasıtalarıyla çalışan ve ordu ile muzafferen memleketlerine gitmeye ahdeden aşağıda isimleri yazılı on iki kadın ifa ettikleri vatani hizmetlerden dolayı birer harp madalyası ile taltif edilmişlerdir. Bu kadınlardan müteşekkil erzak kolu kumandanlığını ifa eden Fatma Onbaşı'nın çavuşluğa terfii icra edilmiştir:'' İnönü Nahiyesi'nin Kuzfındık Köyü'nden; 1. Ali kerimesi Alime 2. Selim kızı Şükriye 3. Hacı Osman Kızı Fatma 4. Musa Kızı Aişe 5. Mehmet Ali kızı Hafize 6. Ferid Kızı Fatma 7. Mehmet Kızı Ümmühan 8. Hacı Mustafa Kızı Fatma 9. Veli Onbaşı Kızı Aişe 10. Manav İbrahim Kızı Fatma 11. Ali Kızı Aişe 12. Manav Hasan Kızı Fatma Hanımlar.
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, İlçe Kaymakamımız Selman Erdoğan ve Belediye Başkanımız Kadir Bozkurt İnönü Ford Otosan Fabrikasına ziyarette bulunarak, izlenen sunumun ardından ikram edilen yemeğe katıldılar.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, Cumhuriyet Meydanında çelenklerin sunulmasıyla başladı.
BELEDİYEMİZ CUMHURİYET MEYDANINDA II. İNÖNÜ ZAFERLERİ'NİN 94. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA PROGRAMI OLACAKTIR.
‘’ALLAH BİR DAHA BU MİLLETE İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN’’
8 Mart Dünya Kadınlar Günü, belediyemiz düğün salonunda yapılan programla kutlandı.
Toplam keşif bedeli 780.000.-TL olan ilçemizin halihazır projelerinin yapımı için İlbank ile yer teslim protokolü imzalanmıştır. İlçemize hayırlı olsun.
İnönü Belediyesi Taziye Ziyaretlerine Gitti.
İnönü Belediyesi Yeni Doğan Bebeklere Ziyarete Gitti.


Başa Dön