DUYURULAR

İMAR PLANI DEĞİŞİKLİĞİ
Eskişehirli evladımız P.Utgm. Onur Ilkhan Hakkari Yüksekova'da şehit düşmüştür. Yarın öğle namazına müteakip Reşadiye Cami'nde kılınacak cenaze namazının ardından Kanlıpınar Şehitliğine defnedilecektir. Şehidimize Allah'tan Rahmet, Ailesine,Milletimize baş sağlığı dilerim. Kadir BOZKURT.
Belediye Başkanlığından; İlçemizden 30 Ocak 2016 tarihine rastlayan cumartesi günü yani (yarın) saat 18:30'da Kütahya Ilıcalarına Belediyemiz tarafından otobüs kaldırılacak olup, gitmek isteyen vatandaşlarımızın otobüs duraklarında hazır bulunmaları ilan olunur.
24.11.2015 tarihinde yayınlamış olduğumuz; ''cadde ve sokaklara park edilen zirai araçların ve aletlerin kaldırılması'' konulu uyarı metninde belirtilen caddelerde ve sokaklarda park edilmiş ziraat aletlerine ait fotolar ektedir. Zirai aletlerin cadde ve sokaklarda bulunması sebebiyle temizlik,bakım,onarım yapılamamaktadır.Ayrıca mevsim şartlarından dolayı olası kar yağışında bu alanların temizlenmesi mümkün olmamakta ve kazalara neden olmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın cadde üzerinde ve kaldırımlarda bulunan zirai aletlerini kendi bahçelerine veya Belediyemizin yapmış olduğu İsmet Paşa Mahallesi için; Vehbi Koç Ortaokulu'nun yanındaki zirai aletleri park alanına , Yenice Mahalle İçin ; Futbol Sahası'nın yanında bulunan zirai aletleri park alanına bırakmaları gerekmektedir. Bırakmayan vatandaşlarımız hakkında cezai işlem uygulanacaktır. İlçemiz halkına duyurulur.
TÜVTÜRK DUYURU : Eskişehir Gezici/Mobil İstasyonumuz, Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın talimatıyla 30.11.2015 tarihinden itibaren ''randevulu hizmet sistemine''geçiş yapacaktır.Bu tarihten itibaren istasyonumuzda randevusuz araç kabulü olmayacaktır. Randevular 0 850 222 88 88 nolu telefondan veya www.tuvturk.com.tr internet adresinden alınmaktadır. İlçemiz halkına duyurulur.
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş 'den ; Eskişehir İnönü İlçe Merkezinde hat bakım çalışması yapılacağından 09:00 ve 16:00 saatleri arasında aşağıda belirtilen tarihlerde kısmi elektrik kesintileri yapılacaktır. Kesinti yapılacak Bölgeler ve Tarihler; -TR1-TR2-TR3 Bölgesi (Çarşı ve İsmetpaşa Mahallelerinin bir kısmı) 23.11.2015 -TR6-TR7-TR10 Bölgesi (Çarşı, İsmetpaşa ve Yenice Mahallelerinin bir kısmı) 24.11.2015 -TR5-TR9-TR11 Bölgesi (Çarşı ve Yenice Mahallelerinin bir kısmı) 25.11.2015 -TR4-TR8-TR12 Bölgesi (Çarşı ve Yenice Mahallelerinin bir kısmı) 26.11.2015 İlçemiz halkına ilanen duyurulur..
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş 'den ; Eskişehir İnönü İlçesi Otosan Dağıtım Merkezi Otosan 1-2 çıkışında kablo deplasesi yapılacağından 22 Kasım 2015 Pazar günü (Yarın) 08:00 ile 18:00 saatleri arasında; Otosan İnönü Fabrikası, Deniz Porselen, Avea, Turkcell, Vodafone ve Baz İstasyonları'nda Elektrik kesintisi yapılacak olup, İlçemizdeki ilgili Bölgelerimize ilanen duyurulur..
Son zamanlarda ev ve cep telefonlarınızı arayarak kendisini polis,savcı ve asker olarak tanıtıp sizlerden para, ziynet veya Banka Hesap Bilgilerinizi isteyen şahıslara itibar edilmemesi, Bu gibi durumlarda 155 Polis İmdat telefonunu aranması veya İnönü İlçe Emniyet Amirliğimize bildirilmesi önemle ilan olunur.
Tüvtürk Araç Muayene istasyonlarına bağlı olarak çalışan gezici araç 20.11.2015 Cuma günü ilçemizi 1 günlüğüne BELEDİYE GARAJI'nda kurulum yaparak ziyaret edecektir. İlçemiz halkına duyurulur..
17.11.2015 Salı (Bugün) saat:13.30-18.00 arasında Kızılay Kan Bağış Kampanyası başlayacak olup, Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımızın belirtilen saatler arasında Şehit Ali İhsan İlkokulu'nda bulunmaları gerekmektedir. İlçemiz halkına ilanen duyurulur.
Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş 'den ; Eskişehir İnönü İlçesi sınırları içerisinde bulunan Jandarma Kök İsmepaşa Çıkışı Enerji Nakil Hattının bakım çalışması yapılacağından ; 14.11.2015 Cumartesi ve 15.11.2015 Pazar günleri saat: 10.00- 16.00 arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Söz konusu bölge abonelerimize ilanen duyurulur. Cumartesi günü kesinti yapılacak bölgeler ; Kaymakamlık,Belediye Binası ve su pompaları,Jandarma ve Polis Karakolları,Yörükyayla mh.,Esnemez mh., ve enerji nakil hattından enerji alan tüm aboneler. Pazar günü kesinti yapılacak bölgeler ; Meslek Lisesi, T.C.D.D trafoları ,Avea,Vodafone,Turkcell vericileri ve enerji nakil hattından enerji alan tüm aboneler. NOT: Çalışmaların 16.00'dan önce tamamlanması durumunda Osmangazi EDAŞ Eskişehir İl İşletme Müdürlüğü enerji vermeye yetkilidir.
10 Kasım 2015 Salı (Yarın) saat:9.00 Cumhuriyet Meydanı'nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma ve çelenk koyma töreni ; saygı duruşu mütakiben İstiklal Marşıyla Şanlı Türk Bayrağımız yarıya indirilecektir. Tüm kamu kuruluşları ve halkımıza ilanen duyurulur.
Mali Hizmetler Müdürlüğü'nden Emlak Vergisi 2. taksit ödemeleri başlamış olup 30 Kasım 2015 tarihine rastlayan Pazartesi günü mesai bitiminde sona erecektir. Mükelletlerin ceza durumuna düşmemeleri için ; 30 Kasım 2015 tarihine kadar emlak vergilerini ödemeleri önemle duyurulur.
Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı'ndan Oklubalı Karaağaçlar'dan İnönü'ye doğru Seranit Fabrikası'na kadar,yeni oluşan tarlaların başındaki anların ve hendeklerin düzeltilmesi için greyder çalışmakta olup çiftçilerimizin tarlalarında bulunmaları ilanen duyurulur.
Son zamanlarda ev ve cep telefonlarınızı arayarak kendilerini emniyet müdürü,polis savcı ve banka görevlisi olarak tanıtarak,adınız yasa dışı bir olayda geçiyor terör şüphelisi olarak aranıyorsunuz ,kullanmış olduğunuz telefon numarası terör olaylarında kullanılmış gibi kelimelerle sizlerden para ve altın gibi şeyler isteyip,kendi hesaplarına ya da başka hesaplara para aktarmanızı isteyen şahıslara kesinlikle itibar edilmemesi,kimlik ve hesap bilgilerinizin arayan şahıslara verilmemesi gerekmektedir. Hiçbir polis,savcı ve hakimin patandaştan para talep etmeyeceği bilinmelidir. Tüm vatandaşlarımıza duyurulur.
İsmetpaşa Mahallesi Muhtarlığı'ndan ; İlçemizde yapılan arazi toplulaştırması neticesinde,İsmetpaşa ve Çarşı Mahalle arazilerinde yeniden oluşan tarlalarda ,tarla içlerinde,hendek ve ağaç bulunan arazi sahiplerinden bunların kaldırılmasını talep edenlerin 07.11.2015 Cumartesi gününe kadar tarlalarının başında bulunarak adı geçen ağaç ve hendekleri müteahit personeline kaldırtmaları gerekmektedir. İlçemiz halkına duyurulur.
İnönü Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığından ; Kanser Erken Teşhiş ve Tarama Merkezi (KETEM) tarafından gönderilen bilgilendirme ve tarama tırı 05 Kasım 2015 Perşembe günü saat:09.00'dan 17.00'a kadar Mustafa Kemal Caddesi'nde bulunan Cumhuriyet Meydanı'nda hizmet verecektir. ilçemiz halkına duyurulur.
30 Ekim 2015 Cuma günü, bugün saat:18.00'da Kütahya Ilıcaları' na otobüs gidecek olup ; gitmek isteyen vatandaşların saat 18:00'da otobüs duraklarında hazır bulunmaları ilan olunur.
20.10.2015 Salı Günü yani bugün , saat: 19:00'da Bld. Başkanımız sn. Kadir Bozkurt Kanal 26 Tv'de konuk olarak katıldığı 26. Gün canlı yayın programı tekrar yayınlanacaktır.
19.10.2015 Pazartesi Günü, Bugün saat: 15:30'da Başkanımız Kadir Bozkurt Kanal 26 Tv'de canlı yayın programına katılacaktır.
İlçemize gelen pazar esnafıyla Belediye Başkanlığımızca toplantı yapılacağından; bugün pazar alışverişi saat 16.00'da sona erecektir. İlçemiz halkına duyurulur.
Belediyemiz İŞKUR toplum yararına projesi kapsamında işçi alımı yapılacak olup,çalışmak isteyenlerin 15.10.2015 perşembe günü mesai bitimine kadar nüfus kağıtları ile beraber Belediyemiz Personel İşleri Şefliği'ne müraacat etmeleri gerekmektedir. İlçemiz halkına duyurulur.
İnönü Belediye Başkanlığımız tarafından yürütülmekte olan ; ''İnönülü Hünerli Kadınlar Doğal ve Yöresel Gıdaları Pazarlama Telaşında '' adlı Bebka Projesinde çalışmak isteyen bayanlarımızın,Belediyemizde bulunan beyaz masaya kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Tüm ilçemiz halkına duyurulur.
Kapalı Pazar Yerinde yer almak isteyen pazarcı esnafımızın aşağıdaki dilekçe ve ekleri ile birlikte belediyemize müracaat etmeleri rica olunur. Müracaatta gereken evraklar; 1- Nüfus cüzdan sureti 2- Bağlı bulunulan meslek odasına üye kayıt belgesi (Pazarcılar Odası, Tuhafiyeciler odası gibi..) Üreticiler için Ziraat Odasından alınmış Çiftçi Belgesi.
Belediyemiz, Yeşil Caminin yukarısındaki eski hastanenin yerine yapılan yeni hizmet binasına taşınmış olup, bugünden itibaren burada hizmet verecektir. İlçemiz halkına ilanen duyurulur.
Ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne yönelik yapılan hain saldırılar sonucunda Şehit düşen vatan evlatlarına Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Kadir BOZKURT Belediye Başkanı
İnönü Belediyesi Geleneksel Voleybol Turnuvası 10.09.2015 Perşembe Günü başlayacaktır. Oynanacak maçların programını belirlemek üzere bu akşam saat 18.00' de kura çekilecektir. Takım sorumlularına duyurulur.
İlçemizde faaliyet gösteren Yurtbay Seramik Fabrikasına askerliğini yapmış erkek işçi alınacak olup, adı geçen fabrikada çalışmak isteyenlerin 10 Eylül Perşembe Gününe kadar öz geçmişleri ile birlikte Belediyemiz Başkanlık katına müracaat etmeleri ilan olunur.
Sayin Milli Eğitim Bakanımız,Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve İl Teşkilatımızın katılımlarıyla, İnönü Belediyesi 1 geleneksel toplu sünnet şöleni etkinlikleri kapsamında düzenlenen bugünkü programımız saat: 16:00`da ilçemiz yeşil caminde mevlit okunup pilav ikramı yapılacaktır. saat 18:00`de ise Belediye önünden düğün konvoyu başlayacaktır. Tüm ilçemiz halkı davetlidir.
Belediyemizde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 1 adet İnşaat mühendisi alınacaktır. İsteklilerin CV'leri ile beraber özel kaleme müracaatları rica olunur.
Belediyemizin duzenledigi Hali saha Futbol Turnuvasi Final Maci ve Odul toreni bugun saat:21:15'de Kanal 26 Televizyonunda yayinlanacaktir
Türkiye, 17 Ağustos 1999'da meydana gelen Marmara Depremi ile en büyük felaketlerden birini yaşadı. Binlerce yurttaşımız yaşamını yitirdi, on binlerce yurttaşımız yaralandı. Geride yalnızca yıkım,acı ve gözyaşı bırakan olaylar, genellikle hatırlanmak istenmez. Ancak yaşananlardan ders almak, sönen umutları canlandırmak, vatandaşlarımıza güven duygusunu kazandırmak, en önemlisi deprem kuşağındaki ülkemizde, depremlerle yaşamayı benimsemek adına 17 Ağustos’u hatırlamayı bir görev biliyor, Türkiye'nin, bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamasını temenni ediyorum. Marmara Depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle ve saygıyla anıyor, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabırlar diliyorum. İNÖNÜ BELEDİYE BAŞKANI Kadir BOZKURT
12.08.2015 Çarşamba günü başlayacak olan İnönü 2.Geleneksel Futbol Turnuvası başvuruları 11.08.2015 Salı günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır. Vatandaşlarımıza duyurulur.
TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları Eskişehir Şubesi'ne bağlı olarak çalışan gezici araç 14.08.2015 Cuma günü, bir gün süreyle "Belediye Garajında" hizmet verecektir. Vatandaşlarımıza duyurulur.
12.08.2015 tarihinde İnönü Belediyesi 2. Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası başlayacaktır. Turnuvaya katılmak isteyenlerin 10' ar kişilik takım listelerini en geç 10.08.2015 günü mesai bitimine kadar belediyemizde Fatma KIZIL' a iletmeleri gerekmektedir. Kura çekimi yapıldıktan sonra maç saati ve fikstür yayınlanacaktır.
İnönü Belediye Başkanlığından; Belediyemiz ve Devlet su İşleri ile yapılan protokol gereği, Jandarma karşısında kullanılan Mavra köprüsü yenileme çalışmalarına 07 Ağustos 2015 cuma günü saat: 08:00'dan itibaren başlanacaktır.Bu nedenle 06 Ağustos 2015 Perşembe günü saat: 17:00'da köprü trafiğe kapatılacaktır. İlçe halkımıza ilanen duyurulur.
İnönü Belediye Başkanlığından; Belediyemiz ve Devlet su İşleri ile yapılan protokol gereği, Jandarma karşısında kullanılan Mavra köprüsü yenileme çalışmalarına 07 Ağustos 2015 cuma günü saat: 08:00'dan itibaren başlanacaktır.Bu nedenle 06 Ağustos 2015 Perşembe günü saat: 17:00'da köprü trafiğe kapatılacaktır. İlçe halkımıza ilanen duyurulur.
Üniversite Sınavlarında Başarılı Olan Öğrencilerimiz; 1. Sinem İKİZ: İstanbul Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 2. Habibe EMİR: Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü 3. Kazım TAŞTAN: Selçuk Üniversitesi Aşçılık Bölümü 4. Faruk TOKUÇ: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisat Üniversitesi 5. Derya YAZICI: Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık 6. Saniye KABADAĞ: Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletme Bölümü 7. Büşra ADIYAMAN: Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi İşletme Bölümü 8. Kübra ÖZKAY: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 9. Kurtuluş TOPRAK: Niğde Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü 2014-2015 eğitim öğretim yılı Üniversite sınavlarında başarılı olan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Kadir Bozkurt Belediye Başkanı
Ramazan Bayramı Bayramlaşma programı, Yeşil Camii de kılınacak bayram namazına müteakip İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın da katılımıyla saat 07.00 ile 07.30 arasında Yeşil Camii bahçesinde yapılacaktır.Tüm hemşehrilerimiz davetlidir.
Bir ay boyunca kendini yeme içme ve bir takım nefsi arzulardan uzak tutup Rabbinin emrini yerine getiren biz kullara, yine Rabbimizin ikramı olan Ramazan Bayramımızın mübarek olmasını,sevgi,saygı ve hoşgörü ortamında geçmesini diler, dünyanın neresinde olursa olsun akan gözyaşlarının dinmesine vesile kılmasını Yüce Mevladan niyan ederim. Kadir BOZKURT Belediye Başkanı
Belediyemiz ve Devlet Su İşleri tarafından ilçemiz İsmetpaşa mahallesi Sel Akarı Mevkisinde bulunan sel yatağı temizlenmekte olup yatakta bulunan söğüt ağaçlarının 2 gün içerisinde tarla sahipleri tarafından kesilmesi gerekmektedir. Kesilmeyen söğüt ağaçları Belediyemiz Ekipleri tarafından kesilip ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Halkımıza duyurulur.


Başa Dön